maskj maskj .

maskj

رادار نقطه کور لندکروز

رادار نقطه کور لندکروز

صنعت خودرو سازی در طول چند سال گذشته ، در رابطه با ایمنی رانندگان،محصولات مطمئن ، متنوع و شناخته شده‌تری را تولید کرده است . از بین این آپشن های جدید ، سرعت توسعه و گسترس آپشن‌های نوین و پیشرفته‌ای مثل رادارهای نقطه کور بسیار بیشتر از محصولات پیشین می باشد .رادار های نقطه کور در ابتدا به وسیله شرکت ولوو ابداع و معرفی شد ،سپس به دلیل کارائی بالا در مدت زمان خیلی کمی توسط سایر برند های مشهور خودرو ،از جمله لندکروز نیز تولید شد. رادار-نقطه-کور-لندکروز زمانی که شما در حال رانندگی تصمیم به تغییر مسیر می گیرید و یا حتی زمانی که می خواهید خودرویتان را داخل یک پارکینگ شلوغ پارک کنید .نیاز دارید که به وضعیت تمام نقاط اطراف خودرویتان اشراف کامل داشته باشید . برخی افراد در چنین شرایطی از خودرو پیدا شده و پشت و اطراف ماشین خود را چک کرده و مجدداً سوار شده و به کار خود ادامه می دهند و برخی دیگر که بی احتیاط تر هستند ممکن است به اشیاء و یا افراد اطراف خودرو که در نقاط کورشان قرار دارند ، برخورد کرده و گاها باعث بروز فجایعی بزرگ شوند ..ولی افراد باهوشتر یک راه حل عالی برای این مشکل دارند و آن هم استفاده از رادار نقطه کور می باشد . عملکرد سیستم های مبتنی بر رادار نقطه کور ، به نحوی است که به راننده این امکان را می دهد تا بتواند نزدیک شدن شخص ،شیء و یا ماشین دیگری را به نقطه کور خود متوجه شده و به راحتی جلو بروز خطر احتمالی را بگیرد . این رادار با استفاده از حسگر های خود، محیط اطرافش را اسکن کرده و نزدیک شدن شیء یا شخص را تشخیص داده و به وسیله یک نشانگر نوری و یا صوتی این مساله را به راننده اطلاع می دهد.

سیستم رادار نقطه کور لندکروز

سیستم رادار نقطه کور لندکروز یکی از آپشن های ویژه ای می باشد که توسط آپشن کار ارائه می گردد و نحوه عملکرد آن به این شکل است که ،این سیستم دارای دو سنسور قوی می باشد که پشت سپر عقب خودرو نصب می‌ گردد ؛ البته در نظر داشته باشد که نصب سنسور ها باید به نحوی باشد که در هر گوشه وسیله نقلیه یک سنسور وجود داشته باشد . نحوه عملکرد صحیح سیستم به چگونگی نصب و کالیبره شدن سنسور ها ارتباط مستقیم دارد . اگر این سنسور ها به درستی نصب و کالیبره شوند ، به سادگی می‌توانند با یک چراغ و صوت هشدار دهنده ، نزدیک شدن یک شخص یا شی در پشت یا طرفین خودروی تان را به شما اطلاع می دهد.

نحوه عملکرد سیستم رادار نقطه کور لندکروز

در این مقاله قصد داریم به طور مفصل شما را با کارکرد این آپشن مهم در خودروی لندکروز آشنا کنیم. رادار نقطه کور لندکروز دارای یک نمایشگر تصویری می باشد که در داخل آینه جانبی سمت چپ خودرو نصب می گردد . در کنار این نمایشگر شیشه آینه جانبی نیز وجود دارد که یک چراغ ال ای دی از سمت داخل به این آینه متصل شده است . وظیفه این نمایشگر این است که اگر خودرو ، فرد و یا شی ای از سمت چپ به خودروی شما نزدیک شد ،این مساله را به کمک چراغ ال ای دی به شما هشدار دهد. زمانی که می خواهید راهنمای سمت چپ خودروی خود را فعال کنید . یک هشدار صوتی به عنوان خط دفاع ثانویه فعال می شود ؛ بنابراین در آن لحظه خط حرکت خود را تغییر نمی دهید . همچنین اگر از سمت راست خودرویتان نیز کسی وارد نقطه کور شما شود ، مشابه همین پروسه ، تکرار خواهد شد . در آغاز کار، یک هشدار دیداری در آینه جانبی سمت راست اتومبیل شما فعال می‌شود. حال اگر تصمیم بگیرید راهنمای سمت راست خودروی خود را فعال کنید ؛ شاهد فعال شدن یک هشدار شنیداری به عنوان خط دفاع ثانویه خواهید بود که این هشدار بیانگر وجود مانع در نقطه کور شما می باشد .در کل وظیفه این هشدار های دیداری و شنیداری مطلع کردن شما از وجود موانعی در اطراف خودرویتان می باشد که به این ترتیب از بروز خطرات و تصادفات احتمالی جلوگیری می کند. لازم به ذکر است با توجه به میزان نزدیکی و سمت نزدیک شدن اشیا به خودرو سنسور بصری ممکن است به رنگ قرمز و یا زرد شروع به چشمک زدن کنند . همچنین در برخی از سیستم ها هشدار با استفاده از لرزشی خفیف در فرمان خودرو ، به راننده اطلاع داده می شود .

دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر

آشنایی بیشتر با دوربین 360 درجه خودرو

دوربین 360 درجه خودرو سیستمی است که اجزای اصلی آن شامل چهار دوربین، یک پردازنده، یک نرم‌افزار سیستم عامل و یک نمایش‌گر هستند. دوربین‌های این سیستم که در چهار سمت خودرو نصب می‌شوند، تصاویری از فضای اطراف خودرو را ضبط کرده و آن را به پردازنده ارسال می‌کنند. پردازنده این داده‌ها یعنی همان تصاویر ضبط شده توسط دوربین‌ها را پردازش می‌کند و درنهایت تصویری زنده و سه‌بعدی از فضای بیرونی خودرو و هر آن‌چه در اطراف خودرو قرار دارد را روی نمایش‌گر به راننده نشان می‌دهد. تصویری که بدین ترتیب در اختیار راننده قرار می‌گیرد به او کمک می‌کند تا بتواند با کنترل بیشتری بر خودرو رانندگی کرده و همین امر مزایای خود را به‌دنبال خواهد داشت. دوربین‌های 360 درجه خودرو در اغلب موارد مجهز به سیستم جی‌پی‌اس و همچنین سیستم تشخیص صدا نیز هستند. ویژگی‌هایی و مزایایی که یک سیستم دوربین 360 درجه خودرو دارد آن‌قدر متنوع و متعدد هستند که شمارش تمامی آن‌ها در این نوشته میسر نیست؛ اما برخی از مهم‌ترین و قابل‌توجه‌ترین این ویژگی‌ها و مزایا شامل موارد زیر هستند:
 • مشاهده‌ی کل فضای پیرامون خودرو و تمامی اشیاء و افرادی که در این ناحیه قرار گرفته‌اند
 • کنترل بیشتر بر اتومبیل برای ممانعت از برخورد آن با اشیاء و افراد مجاور آن و کاهش احتمال تصادف
 • امکان پارک سریع و آسان خودرو در فضاهای تنگ و محدود
 • قرار گرفتن در مناسب‌ترین نقطه از نظر فاصله‌ی طولی و عرضی با خودروهای مجاور
 • کاهش ترافیک با کمک به رانندگان برای تنظیم منظم فواصل خود با دیگر خودروها
 • کمک به بررسی دقیق‌تر و بهتر صحنه‌ی تصادفات با استفاده از تصاویر ضبط شده حین رانندگی
 • کمک به مشاهده و تشخیص به‌موقع سارقان هنگام نزدیک شدن آن‌ها به خودرو و شناسایی چهره‌ی آن‌ها درصورت لزوم
 • کمک به افزایش میدان دید راننده خصوصاً در مورد قسمت‌هایی مانند قسمت انتهایی خودرو که خارج از دیدرس راننده هستند
 • امکان مشاهده‌ی مکان خودرو در هر شرایطی
 • عدم نیاز به خروج از اتومبیل برای تنظیم زوایای دوربین‌ها با دادن فرمان صوتی به آن‌ها
 • و …
دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر | خرید دوربین 360 درجه

قیمت دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر

قابل‌توجه‌ترین نکته‌ای که می‌توان در مورد قیمت دوربین 360 درجه میتسوبیشی به آن اشاره داشت این است که تقریباً در تمامیِ موارد پرداخت یک هزینه، افراد به منافعی فکر می‌کنند که آن هزینه برای‌شان به دنبال خواهد داشت و چنان‌چه منافع بیشتر از هزینه باشند، فرد حاضر به پرداخت هزینه می‌شود و این قاعده برای سیستمی که مورد صحبت ما ست نیز صدق می‌کند. منافعی که نصب دوربین 360 درجه میتسوبیشی اوتلندر برای دارنده‌ی خودرو، راننده، سرنشینان خودرو، سرنشینان دیگر خودروها و عابران پیاده دارد آن‌قدر زیاد هست که به‌مراتب از قیمت این سیستم بیشتر باشد. تنها ویژگی‌ها و مزایایی که در این نوشته به آن‌ها اشاره شد خود گویای منافع قابل‌توجه استفاده از این سیستم هستند. گذشته از این فروشگاه آپشن کار قیمت دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر را با کم‌ترین سود درنظر می‌گیرد تا خریداران محترم با حداکثر رضایت این آپشن را از آپشن کار خریداری کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند و فروشگاه نیز خود بتواند فروش بیشتری داشته باشد. برای آگاهی از قیمت‌های حداقلی آپشن کار تنها کافی ست تا با استفاده از شماره تلفن‌های ذکر شده در این صفحه با کارشناسان فروش ما تماس برقرار کرده و از جزئیات قیمت دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر و دیگر انواع دوربین 360 درجه اطلاع پیدا کنید.

سخن پایانی

اکثر از آپشن‌هایی که زمانی تنها خودروهای لوکس از آن بهره‌مند بودند از جمله دوربین 360 درجه ، ساب سانتافه و ... اکنون به آپشن‌هایی آن‌چنان ضروری تبدیل شده‌اند که دیگر کمتر اتومبیلی از آن‌ها بی‌بهره است. کمربند ایمنی و کیسه‌ی هوا نمونه‌هایی از این آپشن‌ها هستند. اما نکته این‌جا ست که چنان‌چه یک آپشن نه یک آپشن لوکس بلکه آپشنی کاربردی باشد که خصوصاً در افزایش امنیت جانی افراد نقش مؤثری داشته باشد، استفاده از آن به‌تدریج بیشتر خواهد شد تا جایی که به جزئی جدانشدنی از انواع خودرو تبدیل می‌شود. دوربین 360 درجه خودرو میتسوبیشی اوتلندر و دوربین 360 درجه دیگر خودروها شاید دارای چنین آینده‌ای باشند و به‌سبب نقش تأثیرگذاری که در افزایش امنیت جانی، کاهش سرقت‌ها، سهولت رانندگی، کاهش ترافیک و بسیاری موارد دیگر دارند، کم‌کم جزئی تفکیک‌نشدنی تمامی خودروها، ارزان یا گران‌قیمت، باشند.

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۴۴:۲۲ توسط:maskj موضوع: نظرات (0)